تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

گشادی واژن چرا رخ می دهد ؟ برای تنگ کردن واژن چه روش های وجود دارد ؟ آیا تنگ کردن واژن درد دارد ؟ چه زمانی پس از تنگ کردن واژن می توان مقاربت جنسی داشت ؟ تنگ کردن واژن به چه روش های امکان پذیر است ؟ اینها از متداول ترین سوالاتی است که بانوان در رابطه با جراحی تنگ کردن واژن از پزشکان متخصص در این زمینه می پرسند.

علت گشاد شدن واژن

بعد از زایمان های متعدد و یا حتی به دلیل افزایش سن و کاهش تولید هورمون استروژن، تولید کلاژن نیز کاهش می یابد و در نتیجه، از خاصیت ارتجاعی بافت واژن کم نیز کاسته خواهد شد.

دیواره واژن، متشکل از بافت های همبند متراکم است، جریان خونرسانی به این ناحیه به خوبی انجام می شود و رگ های عصبی بسیاری از این ناحیه عبور می کنند. به همین دلیل، کلاژن سازی در این ناحیه انجام می شود، و بالا رفتن سن و تغییرات ناشی از آن، بر روی واژن و ناحیه تناسلی تاثیر می گذارد. این بدین معناست که شاهد گشاد شدن واژن به مرور زمان خواهیم بود.

زایمان یکی از دلایل گشادی واژن

زایمان، از جمله مواردی است که باعث می شود بافت همبندی واژن کشیده شود، کشیدگی که ممکن است دیگر به حالت طبیعی و اولیه خود برنگردد. هر چه زایمان در سنین بالاتر انجام شود، احتمال گشاد شدن واژن نیز بیشتر خواهد بود، زیرا که روند کلاژن سازی نیز به کندی صورت می گیرد.

خانم هایی که از گشاد شدن واژن خود شکایت دارند، می توانند جراحی تنگ کردن واژن را انجام دهند. در طول این جراحی، عضلات و ماهیچه های جدا شده در نزدیکی یکدیگر قرار می گیرند، و پوست اضافی از قسمت پشتی واژن برداشته می شود. نتیجه این جراحی، تنگ تر شدن واژن می باشد.

مزایای تنگ کردن واژن

  • افزایش استحکام و کنترل عضلات و ماهیچه های واژن
  • افزایش میل جنسی
  • بالا رفتن اعتماد به نفس

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا (MonaLisa Touch)، روش بسیار ایمن و موثری است. پزشک ابتدا ناحیه تناسلی را تمیز کرده و سپس پروب را به آرامی وارد می کند. کل این پروسه در حدود نیم ساعت و با کمترین میزان تهاجم و عوارض انجام می شود.عملکرد لیزر واژینال در زیر نشان داده شده است.

 

لیزر، با تخریب دیواره قدیمی و آسیب دیده واژن، تحریک کلاژن سازی و تولید بافت جدید را بهبود می بخشد، و باعث می شود تا خون بیشتری به این ناحیه برسد. با این کار، PH واژن ثابت نگه داشته می شود و جلوی رشد باکتری و میکروب ها نیز گرفته خواهد شد. نتیجه این پروسه، تنگ تر شدن دیواره واژن می باشد.

 

 

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ های جاذب، روشی است با کمترین میزان تهاجم و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. افرادی که بعد از زایمان دچار شلی دهانه واژن شده اند، و یا افتادگی واژن دارند، می توانند از این روش استفاده کنند، تا علاوه بر بهبود ظاهر ناحیه تناسلی، عملکرد این دستگاه نیز بهبود یابد.

تنگ کردن واژن همزمان با زایمان

همیشه این سوال مطرح می شود که تنگ کردن واژن همزمان با زایمان امکان پذیر است یا خیر ؟

دکتر میترا بهمن پورمی گویند که تنگ کردن واژن همزمان با زایمان امکان پذیر نیست ، زیرا تورم بارداری وجود دارد و نمی توان همزمان با زایمان تنگ کردن را انجام داد ، پس از زایمان باید دو الی سه ماه از آن بگذرد تا بتوان تنگ کردن واژن را انجام داد .

قبل از بارداری تنگ کردن واژن توصیه نمی شود ، بهتر است که تنگ کردن واژن را به بعد از بارداری موکول کنید ، یکی از نکات دیگری که باید در خصوص تنگ کردن واژن  در نظر گرفت این می باشد که تا یک ماه نباید نزدیکی داشته باشید و از برنزه کردن اجتناب نمایید  .

تنگ کردن واژن همزمان با لابیاپلاستی

افرادی که برای عمل لابیا مراجعه می کنند اغلب دچار بدفرمی در قسمت لابیای مینور و یا لابیای ماژور هستند . در لابیاپلاستی با مشکلات چین خوردگی و یا بزرگی لابیای مینور قسمت از لابیا برداشته می شود و قسمت چپ و راست با یکدیگر به ظاهری یکسان دست پیدا می کنند . در رابطه مشکلات مربوط به لابیای ماژور گاهی اوقات به علت بزرگی زیاد ، لابیای مینور پنهان می شود که این امر هم با جراحی برطرف خواهد شد البته این اتفاق کمتر رخ می دهد بیشتر مراجعان ما از کوچک بودن لابیای ماژور شکایت دارند و تزریق چربی به لابیا را برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد می کنیم .

با توجه به توضیحاتی که در رابط با عمل تنگ کردن واژن بیان شد این دو عمل هیچ تداخلی با یکدیگر نخواهند داشت. انجام این دو عمل با انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی و همچنین حوصله و صبوری بیمار و انجام مراقبت های لابیاپلاستی و مراقبت های عمل تنگ کردن واژن کاملا امکان پذیر است.

متخصصین کلینیک FCC تمامی نکاتی را که شخص پس از تنگ کردن واژن باید انجام دهد را بعد از جراحی توضیح می دهند ، تا بهترین نتایج را از تنگ کردن واژن به دست بیاورند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 7 =